badanie geotechniczne gruntu podlaskie

Badanie geotechniczne gruntu pod domy jednorodzinne i inwestycje komercyjne sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH, płytą dynamiczną i sztywną VSS - Badanie zagęszczenia gruntu - Tel. 501 451 615, 662 339 848

Badanie gruntu sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH - Tel. 501 451 615
Odwierty, usługi i dokumentacje geotechniczne - Tel. 501 451 615
Badanie geotechniczne gruntu pod budowę - Tel. 501 451 615
Badanie gruntu dla osób prywatnych i firm - Tel. 501 451 615

Istnieje dużo usług w dziedzinie budowlanej, jakie są coraz bardziej doceniane i wymagane - jedną z nich jest bezsprzecznie geotechniczne badanie gruntu. Ma obowiązek być ona jednak przeprowadzona przez zawodowców w swoim fachu, jacy najprzyzwoiciej wiedzą w jaki sposób zbadać oraz ocenić podłoże i jakich przyrządów do tego użyć. Oferowane przez naszych ekspertów usługi są przeznaczone do każdego sektora - zarówno do osób prywatnych jak oraz oczywiście korporacji, w tym na przykład biur projektowych. Prezentowana propozycja obejmuje badania zarówno pod inwestycje handlowe jak i prywatne, na przykład tak popularne ostatnimi czasy budowanie domów.

Geotechniczne badanie podłoża to proceder niesłychanie przydatny, bowiem definiuje on warunki wodne oraz gruntowe. To działanie niezbędne, jakiego celem jest sprawdzenie, czy na konkretnym terenie ma prawo powstać planowana inwestycja albo zmiany, modernizacje obiektu. Nieodpowiednie dobranie fundamentów z powodu niewykonania właściwego badania gruntu może owocować poważnymi konsekwencjami, na przykład nieodwracalnymi i poważnymi uszkodzeniami konstrukcji. W grę wstępuje na przykład pękanie ścian lub zapadanie się podłoży.

Badania które przeprowadzamy są rozmaite, a do ich wykonania wykorzystujemy wyłącznie wyspecjalizowane oraz porządne urządzenia. Profesjonaliści zatrudnieni w należącej do nas jednostce gospodarczej to fachowcy z doświadczeniem, który najprzyzwoiciej zdają sobie sprawę z tego jak zrealizować swoje zadanie.

Do badania gruntu użytkujemy następujące urządzenia:

  • sonda dynamiczna
  • sondowanie statyczne CPT i CPTU
  • sztywna płyta VSS
  • płyta dynamiczna
  • metoda Proctora

W skład opisującej nas oferty wchodzą różne typy badań, rozpocząwszy od badań zagęszczenia gruntu, poprzez badania nośności podłoża, aż do badań przeprowadzanych w w istocie kłopotliwych warunkach gruntowych. Zapraszamy do kontaktu!