badanie geotechniczne gruntu podlaskie

Badanie geotechniczne gruntu pod domy jednorodzinne i inwestycje komercyjne sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH, płytą dynamiczną i sztywną VSS - Badanie zagęszczenia gruntu - Tel. 501 451 615, 662 339 848

Badanie gruntu sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH - Tel. 501 451 615
Odwierty, usługi i dokumentacje geotechniczne - Tel. 501 451 615
Badanie geotechniczne gruntu pod budowę - Tel. 501 451 615
Badanie gruntu dla osób prywatnych i firm - Tel. 501 451 615

Jest dużo usług w dziedzinie budowlanej, które są coraz to bardziej doceniane oraz wymagane - jedną z nich jest bezsprzecznie geotechniczne badanie gruntu. Musi być ona jednakże przeprowadzona przez zawodowców w swoim fachu, którzy najprzyzwoiciej wiedzą w jaki sposób zbadać oraz oszacować podłoże i jakich przyrządów do tego użyć. Oferowane przez naszych zawodowców usługi są przeznaczone do każdego sektora - zarówno do osób prywatnych jak i oczywiście firm, w tym na przykład biur projektowych. Opisywana oferta obejmuje badania również pod inwestycje komercyjne jak i prywatne, na przykład tak legendarne ostatnimi czasy budowanie domów.

Geotechniczne badanie gruntu to proceder bardzo potrzebny, albowiem określa on warunki wodne i gruntowe. To działanie wymagane, którego celem jest sprawdzenie, czy na konkretnym obszarze ma prawo powstać organizowana inwestycja albo zmiany, modernizacje budynku. Nieodpowiednie dopasowanie fundamentów z powodu niewykonania trafnego badania gruntu może skutkować poważnymi następstwami, na przykład nieodwracalnymi i istotnymi uszkodzeniami konstrukcji. W grę wchodzi na przykład pękanie murów czy zapadanie się fundamentów.

Badania które przeprowadzamy są różnorodne, a do ich wykonania wykorzystujemy jedynie wyspecjalizowane i dobre urządzenia. Specjaliści zatrudnieni w należącej do nas jednostce gospodarczej to fachowcy z doświadczeniem, który najpoprawniej zdają sobie sprawę z tego jak zrealizować swoje zadanie.

Do badania gruntu wykorzystujemy profesjonalne sprzęty:

  • sonda dynamiczna
  • sondowanie statyczne CPT i CPTU
  • sztywna płyta VSS
  • płyta dynamiczna
  • metoda Proctora

Wykonujemy badania zagęszczenia gruntu, badania w trudnych warunkach oraz badania nośności fundamentu. Gorąco zapraszamy do kontaktu!