badanie geotechniczne gruntu śląskie

Badanie geotechniczne gruntu pod domy jednorodzinne i inwestycje komercyjne sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH, płytą dynamiczną i sztywną VSS - Badanie zagęszczenia gruntu - Tel. 501 451 615, 662 339 848

Badanie gruntu sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH - Tel. 501 451 615
Odwierty, usługi i dokumentacje geotechniczne - Tel. 501 451 615
Badanie geotechniczne gruntu pod budowę - Tel. 501 451 615
Badanie gruntu dla osób prywatnych i firm - Tel. 501 451 615

Bieżący rynek budowlany rządzi się konkretnymi rozporządzeniami - nadzwyczaj trudno jest wyobrazić sobie jego działanie bez przeprowadzania tak istotnych w tej branży badań geotechnicznych, jakich celem jest w głównej mierze sprawdzenie warunków gruntowych. Badania te upewniają konsumentów, czy konkretny obszar stwarza możliwości zrealizowania zaplanowanej inwestycji lub też przebudowy lub też potrzebne będą dodatkowe prace. Jako fachowcy w swojej dyscyplinie, którzy działają na rynku geologicznym od bardzo wielu lat możemy zapewnić Państwu najwyższą jakość oraz odpowiednio wykonane zadania.

Proponujemy geotechniczne badanie gruntu, które przekazane jest zarówno pod inwestycje komercyjne, jak oraz pod inwestycje osobiste takie jak choćby budowa domów jednorodzinnych. Stworzona przez nas oferta skierowana jest wobec tego zarówno do klientów prywatnych, jak oraz biznesowych i biur projektowych.

Badania geotechniczne gruntu dogłębnie określa warunku gruntowo - wodne, w związku z czym nieprawidłowy dobór fundamentów może być w tym momencie wręcz katastrofalny w skutkach - mogą pojawić się na przykład niezamienne efekty, jakie wywołują niebezpieczeństwo dla ludzi korzystających z obiektu. Dla stu procentowego upewnienia się, że budynkowi nic nie grozi, lub nie pojawi się możliwość pękania ścian albo zapadnięcia się fundamentów należałoby złożyć zamówienie na opinię geotechniczną gruntu.

Nasze badania przeprowadzane są za pośrednictwem specjalistycznych sond dynamicznych, płyt dynamicznych oraz metody Proctora. Jeżeli następuje taka potrzeba i warunki gruntowe są skomplikowane, stosujemy metodykę z użyciem sondowań statycznych CPT i CPTU. W naszej ogromnej ofercie znajdują się również badania nośności podłoża gruntowego płytą sztywną VSS w celu wskazania modułu pierwotnego i wtórnego deformowania gruntu.