badanie geotechniczne gruntu śląskie

Badanie geotechniczne gruntu pod domy jednorodzinne i inwestycje komercyjne sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH, płytą dynamiczną i sztywną VSS - Badanie zagęszczenia gruntu - Tel. 501 451 615, 662 339 848

Badanie gruntu sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH - Tel. 501 451 615
Odwierty, usługi i dokumentacje geotechniczne - Tel. 501 451 615
Badanie geotechniczne gruntu pod budowę - Tel. 501 451 615
Badanie gruntu dla osób prywatnych i firm - Tel. 501 451 615

Bieżący rynek budowlany rządzi się rzeczowymi regułami - niezwykle trudno jest wyimaginować sobie jego działanie bez przeprowadzania tak istotnych w tej branży badań geotechnicznych, jakich celem jest przede wszystkim sprawdzenie warunków gruntowych. Badania te upewniają klientów, czy rzeczowy obszar kreuje możliwości zrealizowania zaplanowanej inwestycji lub też przebudowy czy też potrzebne będą akcesoryjne prace. Jako zawodowcy w swojej dziedzinie, którzy funkcjonują na rynku geologicznym od bardzo wielu lat jesteśmy w stanie zapewnić Państwu najwyższą jakość oraz dobrze wykonane zadania.

Proponujemy geotechniczne badanie gruntu, które przeznaczone jest również pod inwestycje komercyjne, jak i pod inwestycje osobiste takie jak chociażby konstrukcja domów jednorodzinnych. Nasza propozycja skierowana jest zatem zarówno do konsumentów prywatnych, jak i biznesowych oraz biur projektowych.

Badania geotechniczne gruntu szczegółowo definiuje warunku gruntowo - wodne, w związku z czym nieprawidłowy dobór fundamentów może być w tym momencie wprost katastrofalny w skutkach - mogą pojawić się na przykład niezamienne rezultaty, jakie wywołują niebezpieczeństwo dla ludzi korzystających z obiektu. Dla stu procentowego upewnienia się, że budynkowi nic nie grozi, czy nie pojawi się szansa pękania ścian albo zapadnięcia się fundamentów należałoby zamówić opinię geotechniczną gruntu.

Badania jakie oferujemy przeprowadzane są wyłącznie poprzez korzystanie ze specjalistycznych urządzeń - korzystamy między innymi z sond dynamicznych, płyt dynamicznych i metody Proctora. Jeśli zachodzi taka potrzeba i warunki gruntowe są skomplikowane, użytkujemy metodykę z użyciem sondowań statycznych CPT i CPTU. W naszej szerokiej ofercie znajdują się też badania nośności podłoża gruntowego płytą sztywną VSS w celu określenia modułu pierwotnego i wtórnego deformowania gruntu.