badanie geotechniczne gruntu śląskie

Badanie geotechniczne gruntu pod domy jednorodzinne i inwestycje komercyjne sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH, płytą dynamiczną i sztywną VSS - Badanie zagęszczenia gruntu - Tel. 501 451 615, 662 339 848

Badanie gruntu sondą CPT, CPTU, DPL, DPSH - Tel. 501 451 615
Odwierty, usługi i dokumentacje geotechniczne - Tel. 501 451 615
Badanie geotechniczne gruntu pod budowę - Tel. 501 451 615
Badanie gruntu dla osób prywatnych i firm - Tel. 501 451 615

Badanie geotechniczne gruntu to profesjonalna usługa, bez jakiej trudno wyobrazić sobie obecny rynek budowlany - badania przeprowadzane są odpowiednio nieustannie, są potrzebne w celu wyznaczenia stanu podłoża i jego możliwości. Badania te upewniają klientów, czy rzeczowy teren stwarza możliwości wykonania zaplanowanej inwestycji bądź przebudowy lub też konieczne będą poboczne prace. Jako fachowcy w swojej dziedzinie, którzy działają na rynku geologicznym od bardzo wielu lat jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najwyższą jakość oraz dobrze wykonane zadania.

Proponujemy geotechniczne badanie gruntu, które przekazane jest zarówno pod inwestycje komercyjne, jak oraz pod inwestycje osobiste takie jak chociażby konstrukcja domów jednorodzinnych. Prowadzona przez nas oferta skierowana jest wobec tego zarówno do kontrahentów prywatnych, jak i biznesowych i biur projektowych.

Badania geotechniczne gruntu dokumentnie określa warunku gruntowo - wodne, w związku z czym nieprawidłowy dobór fundamentów może być w tym momencie wyraźnie katastrofalny w skutkach - mogą pojawić się na przykład nieodwracalne efekty, które wywołują niebezpieczeństwo dla osób korzystających z budynku. Dla stu procentowego upewnienia się, że budynkowi nic nie grozi, lub nie pojawi się szansa pękania ścian albo zapadnięcia się fundamentów warto zamówić opinię geotechniczną gruntu.

Badania jakie oferujemy przeprowadzane są wyłącznie poprzez korzystanie ze specjalistycznych urządzeń - korzystamy między innymi z sond dynamicznych, płyt dynamicznych oraz metody Proctora. Jeżeli zachodzi taka potrzeba oraz warunki gruntowe są trudne, stosujemy metodykę z użyciem sondowań statycznych CPT i CPTU. W naszej ofercie znajdują się też badania nośności podłoża gruntowego płytą sztywną VSS w celu określenia modułu pierwotnego oraz wtórnego odkształcenia gruntu.